Лук Пери имаше мозочен удар

By

Холивудскиот глумец Лук Пери бил итно пренесен во болница откако доживеал мозочен удар, пренесува „Ти-ем-зи“. Лекарите за сега не даваат информации каква му е здравствената состојба, освен дека постојано ги следат промените кај глумецот.

Пери се прослави со улогата на Дилан во тинејџерската хит-серија „Беверли Хилс“. Веста за мозочниот удар дојде во ист ден кога продуцентите на филмското студио „Фокс“ објавија дека ќе се снимаат нови шест епизоди од серијата со оригиналните глумци. Пери не беше еден од оние што прифатија да глумат во новиот „Беверли“, заедно со Шенон Доерти, која ја глумеше Бренда.

Тој во моментов игра во популарната серија „Ривердејл“.

(Видео) Летово ќе се прикажува нов „Беверли Хилс“ со оригиналните глумци

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at KissAnime kissanime fairy tail

Website https://animedao.nl: Watch Rowdy Sumo Wrestler Matsutaro!! animedao Episode 23 one punch man season 2 animedao

ANIMEFLIX: Morita-san wa Mukuchi anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix the promised neverland

AnimeFreak: Chuuka Ichiban! anime episode 52 online free at https://animefreak.ws dubbed anime

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/animefreakws

Producthunt: https://www.producthunt.com/@animefreakws