Магазинот „Тајм“ ги избра Меган и Хари меѓу 100-те највлијателни луѓе на светот

By

Магазинот Тајм ги избра британскиот принц Хари и Меган Маркл за едни од 100. највлијателни луѓе на светот за 2021 година. Меган и Хари, кои лани ги напуштија кралските должности и се преселија во Калифорнија, се на една од седумте насловни страници на магазинот.

На листата се и пејачката Били Ајлиш, глумицата Кејт Винслет, олимписката гимнастичарка Симон Билс.

Главниот уредник на списанието „Тајм“, Едвард Фелсентал, вели дека на листата на 100 највлијателни има „извонредни лидери од целиот свет кои работат на изградба на подобра иднина“.

На оваа листа има 54 жени. Меѓу стоте највлијателни се и политичари како американскиот претседател Џо Бајден, американската потпретседателка Камала Харис и поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Специјалното издание на „Тајм“ ќе излезе во продажба во петок.

Ќе ви се допадне

Website https://animebee.to: Watch Heaven's Memo Pad animebee Episode 12 dubbed anime

4Anime: Master of Martial Hearts anime episode 5 online free at https://4anime.biz heroes rising 4anime

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: The Poem of Wind and Trees anime episode Full online free at https://animeflv.uk free anime

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home

Sites google: https://sites.google.com/view/animetv-official/home