Мајк Тајсон пуши марихуана од 40.000 долари

By

Поранешниот светски шампион во супертешка категорија, Мајк Тајсон, неодамна купи ранч во Калифорнија на кој одгледува различни видови марихуана. Тој во интервју за Hotboxin вели дека „робата“ му е одлична и дека месечно со својот бизнис партнер и пријателите пуши марихуана во вредност од 40.000 долари.

Поранешниот спортист се решил за Калифорнија бидејќи марихуаната во оваа американска држава е легализирана. Ранчот на Тајсон се простира на околу 16 хектари и тој секој месец им продава марихуана на амбулантите во Калифорнија и Невада во вредност од околу 500.000 долари. Боксерот го развива бизнисот заедно со неговиот пријател и деловен партнер, поранешниот рагби-играч, Ебен Бритон.

Тајсон во интервјуто рекол и дека се надева дека неговиот ранч ќе биде примамлив и како туристичка атракција, а дека тука ќе доаѓаат и луѓето што го посетуваат фестивалот Kind Music festival.

Ќе ви се допадне