Мајката на Канје Вест ги скара Тејлор Свифт и Ким Кардашијан

By

Ким Кардашијан влезе во конфликт со една од најпопуларните светски музички ѕвезди Тејлор Свифт поради тоа што новиот албум го објавила на датум кој за Канје Вест има пособено значење.

Станува збор за 10-годишнината од смртта на Донде, мајката на Канје Вест.

Аферата за „одмаздничката песна“ ја раскажа пријател на Кардашијан.

Тејлор ова го направила поради тоа што Канје Вест претходно ѝ посветил песна на пејачката во чиј спот таа се појавува гола.

Тоа Тејлор го доживеала како личен напад, па решила да се одмазди на ваков начин.

Ќе ви се допадне