Мајката на Меган ќе стане главна советничка на кралската двојка

By

Мајката на Меган Маркл, Дориа Рагланд, би можела да стане нејзина главна совентичка, пренесуваат британсите медиуми. Хари ја обожава и смета дека таа е исклучително мудра жена и одличен избор за оваа позиција.

Војвотката од Сасекс во последните неколку недели постојано е на удар на јавноста поради нејзиното однесување, но и одлуки. Сепак, нејзиниот сопруг, принцот Хари ја поддржува во секој нејзин чекор.

Британски „Сан“ пишува дека Меган единствено кого го слуша е нејзината мајка. Извор близок до кралското семејство вели дека главната критика кон Меган сега е упатена поради нејзиното игнорирање и отпуштање на советниците.

Изворот вели дека повеќето одлуки кои ги носат принцот Хари и Меган, на крајот ги потврдува Дориа. Меган и Хари немаат доверба во луѓето од своето опкружување. Најчесто двајцата бараат совети од Дорија која има големо влијание во нивниот живот.

Британските медиуми пишуваат дека Дориа е заслужна за тоа што Меган отпуштила три дадилки на тримесечниот Арчи. Кралското бебе неодамна беше во центарот на внимание кога сите се обидуваа да погодат каква коса ќе има.

Ќе ви се допадне