Мајката на Роналдо му забранува да се ожени со Георгина оти мисли дека таа е со него поради парите

By

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес, му забранила на фудбалерот да се ожени со неговата партнерка Георгина Родригез, пишуваат британските медиуми. Двајцата ретко зборуваат на оваа тема, а неодамна Георгина во документарецот за Нетфликс рече дека била нетрпелива Роналдо да ја запроси.

Роналдо повеќе не го носи ни свршувачкиот прстен, затоа што мајка му не му дозволува пренесува шпанскиот весник „Марка“.

„Долорес не сака Кристијано да стапи во брак со Георгина, бидејќи мисли дека таа е со него само поради неговите пари. Во истото веруваат и братот и сестрата на еден од најдобрите фудбалери на денешницата“, пишува шпанскиот весник.

Роналдо и Георгина се запознале во бутик во Мадрид, каде што таа работела како продавачка. Со години наназад се шпекулира дека таа секој месец добива плата од Кристијано за да си ги покрие сопствените потреби.

Едвај чекам Роналдо да ме побара за жена, откри Георгина во новиот документарец на „Нетфликс“

Ќе ви се допадне

english dubbed anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

animeflix High School DxD

anime websites That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

My Hero Academia

Naruto Episode 216

ANIMEFLIX Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2