Мел Гибсон имал коронавирус, тајно се лекувал во болница

Холивудскиот глумец Мел Гибсон (64) во април бил позитивен на коронавирус и поминал една недела во болница, пишува „Дејли телеграф“. Ова денес го потврди и неговата пиар-служба.

dobivaj vesti na viber

Гибсон лежел во болница во Лос Анџелес. Сега е целосно закрепнат и веќе не чувствува никакви последици од болеста.

Објавено е дека Гибсон бил лекуван со лекот „ремдесивир“ додека престојувал во болницата и дека се чувствува добро.

„Од април до сега тој е тестиран неколкупати и сите тестови му се негативни“, стои во соопштението испратено до медиумите.

Scroll to Top