Мики Рурк како да е направен од пластика

By

Холивудскиот актер Мики Рурк (65) во периодот на осумдесетите и деведесетите години беше еден од најпосакуваните холивудски мажи, но сега многумина негови пријатели велат дека потсетува на пластично бебе.

Неговиот раскошен живот и бројните операции на лицето од него направиле да изгледа како да е направен од пластика. Последна во низата фотографии е со неговиот миленик, како го рани со лажичка.

Актерот признал дека направил голем број на операции на лицето, пред се на носот и јагодичната коска. Мили имал поприлично бурен живот и кариера. Бил сон на секоја жена освен Ким Бесинџер, која со него снимила жешки сцени во „Девет и пол недели“. Потоа започна неговата еволуционо пропаѓање. Бил во брак и со актерката Каре Отис, од 1992 година до 1998 година, а пред тоа бил со Дебра Фојер од 1981 година до 1989 година.

Мики Рурк во поголем дел од својата кариера имал проблеми со законот и се наошл на листата на актери кои имаат затворски епизоди. За улогата во филмот „Војник“, освоил Златен глобус во 2008 година.

 

 

Ќе ви се допадне

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) (https://animeplanet.cc/m/75PB) Episode 26 at website https://animeplanet.cc arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet

Watch 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/QQYv/ep-1) at website https://kissanimeonline.com kissanime