Најкратките бракови на познатите

By

Листата на бракови на познатите што траеле пократко од една година е долга. Некои од славните парови не издржале заедно ни цел месец. Ова се најратките бракови во светот на џет-сетот.

Џенифер Лопез и Охани Ноа – 313 дена

Џим Кери и Лорин Холи – 309 дена

Џенифер Лопез и Крис Џад – 218 дена

Елизабет Тејлор и Конрад (Ники) Хилтон – 205 дена

Дру Баримор и Том Грин – 163 дена

Софија Буш и Чад Мајкл Муреј – 163 дена

Памела Андерсон и Кид Рок – 122 дена

Лиса Мари Присли и Николас Кејџ – 107 дена

Ким Кардашјан и Крис Хамфрис – 72 дена

Памела Андерсон и Рик Саломон – 60 дена

Ели Лондри и Марио Лопез – 18 дена

Еди Марфи и Трејси Едмондс – 14 дена

Шер и Грег Олман – 9 дена

Кармен Електра и Денис Родман – 9 дена

Бритни Спирс и Џејсон Александар – 55 часа

За За Габор и Фелипе де Алба – 1 ден

Ќе ви се допадне

AnimeTV free anime: That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (https://animetv.cc/m/x1Vw) Episode 12

WCOStream close enough wcostream: The Daily Life of the Immortal King Episode 15