Пејачката Били Ајлиш дизајнираше модна колекција за деца

By

Една од најпопуларните тинејџерски ѕвезди во моментов, пејачката Били Ајлиш, дизајнираше модна колекција за деца. Колекцијата под назив Billie Eilish Kids вклучува маички, дуксери, шорцеви. Пејачката на „Инстаграм“ објави видео од снимањето на рекламната кампања. Нејзините парчиња облека може да се нарачаат преку интернет, а ги има и во неколку продавници низ Америка.

Инаку, Били се прослави со песната Bad Guy.

Ќе ви се допадне