Пипа Мидлтон чека бебе

By

Откако лани во декември се појавија шпекулаци дека Пипа Мидлтон, сестрата на Кејт Мидлтон, го чека своето второ дете, сега нејзината мајка ја потврди веста. Пипа е мажена со Џејмс Метјус од 2017 година и веќе го имаат синот Артур.

„Се надевам дека ќе се гледам повеќе со моето семејство отколку што успеав лани, вклучувајќи го тука и моето ново внуче“, рекла Керол Мидлтон во интервју за „Добро домаќинство“.

Таа додала дека сака да поминува што е можно повеќе време со нејзините внуци. Освен Артур, кој е син на Пипа, Керол е баба и на децата на Кејт и Вилијам, принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот.

 

Ќе ви се допадне