По пет дена потрага, најдена е британската глумица Тања Фир

By

Британската глумица Тања Фир (31), која исчезна во четвртокот во Лос Анџелес, е најдена по пет дена потрага, пренесува „Би-би-си“. Таа е жива и здрава, а нејзиното семејство им се заблагодари на сите кои помогнаа во потрагата.

Засега полицијата не објави повеќе детали за нејзиното исчезнување. Познато е само дека таа во моментов е во болница и дека нема физички повреди. Тања се прослави во култната серија „Доктор Ху“, во која ја глумеше доктор Џејд Мекентајер.

Неодамна се преселила во Лос Анџелес, за како што рече да се проба на американскиот пазар. Полициската управа во Лос Анџелес го прогласила случајот за решен, но, многумина и понатаму се загрижени за младата британска глумица и се надеваат дека сè е во ред со неа.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Planetarian animeflv Episode 5 anime online

Website https://twistmoe.net: Watch A.LI.CE (Dub) twistmoe Episode Full twist anime

AnimeHeaven: Stone Age (Dub) anime episode 52 online free at https://animeheaven.pro anime heaven site

She and Her Cat: Their Standing Points Episode Full

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimebe/3586508/savethedate/

Artmight: https://artmight.com/user/profile/192056