Почина актерот Френк МекРеј, ѕвезда на акционите филмови од осумдесеттите и деведесеттите

By

Акционата sвезда од осумдесеттите и деведесеттите години, актерот Френк МекРеј, почина на 81 година од срцев удар, потврдија членовите на неговото семејство.

Глумецот, кој се прослави со филмовите „Дозвола за убиство“ од серијалот за Бонд, „Роки“ и „Последниот акционен херој“, во текот на кариерата се појави во повеќе од 40 филмови. Најпознат е по улогата на Шарки, сојузник на тајниот агент Џејмс Бонд во шпионскиот филм „Дозвола за убиство“ во 1989 година.

Пред да стане актер, МекРеј играше рагби и беше член на „Чикаго беарс“ и „Лос Анџелес хорнс“.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime boku no hero academia season 4 gogoanime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 15 (https://gogoanime.be/m/aYXW/ep-15)

4Anime persona 4 the animation anime: SK8 the Infinity (Dub) (https://4anime.biz/m/qn7M) Episode 10