Почина глумецот Бен Крос

By

Британскиот глумец Хари Бернард „Бен“ Крос почина по кусо боледување во Виена, Австрија, на 72 години. Веста за неговата смрт ја соопшти неговата ќерка на „Фејсбук“.

„Ја споделувам оваа вест со скршено срце, дека мојот драг татко почина пред неколку часа. Тој беше болен веќе некое време, но неговото здравје се влоши последниве неколку недели“, напиша таа.

Крос е најпознат по улогата на британскиот олимпиец Харолд Ејбрамс во оскаровскиот филм „Огнени кочии“. Тој е роден во Лондон, Англија, 1947 година. Дипломирал на Кралската академија за драмски уметности во Лондон.

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Ze Tian Ji 5th Season animepahe Episode 12 watch anime online

Watch Hal (Dub) Episode Full

ANIMEFLIX: Arslan Senki (TV) Gaiden anime episode 2 online free at https://animeflix.nl animeflix banana fish

Watch Osomatsu-san Movie: Gekijou Koukai Kinen - Original Tanpen Gekijou Episode 6

Myvidster: https://www.myvidster.com/profile/gogoanimelol

Forum cs-cart: https://forum.cs-cart.com/user/152703-gogoanimebe/