Почина пејачот и модел Ник Кејмен

By

Британскиот модел и пејач Ник Кејмен почина на 59 години. Според Британците, тој беше еден од најубавите мажи во земјата во 80-тите.

Роден е како Ајвор Невил на 15 април 1962 година во Харлов, Есекс, Англија, а кариерата ја изгради под уметничкото име Ник Кејмен. Најпознат е по сингловите „Секогаш кога ќе ми го скршиш срцето“ од 1986 и „Си ветив себеси“ од 1990 година.

Кејмен се прослави со рекламата за „Левис“ од 1985 година кога ги соблекува фармерките и црната маица среде сервис за перење алишта.

Ќе ви се допадне

AniWatch anime websites: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 16 (https://aniwatch.pro/m/jj1A/ep-16)

AnimeFreak animefreaks anime: Watch Naruto (Dub) Episode 171 (https://animefreak.ws/m/AW3/ep-171)