Почина Шон Конери, најзгодниот Џејмс Бонд

By

На 90-годишна возраст почина актерот Шон Конери, објави Би-би-си.

Шкотскиот актер беше најпознат по улогата на Џејмс Бонд, и токму тој, според многумина, најдобро го отелотвори најпознатиот филмски шпион.

Но, покрај Бонд, тој има направено и голем број филмски класици како „Лов на црвениот октомври“, „Индијана Џонс“, „Последната крстоносна војна“ и многу други.

Во својата долга кариера има освоено еден Оскар, две Бафта награди и три Златни глобуси.

Најдобриот Џејмс Бонд и најсекси маж на векот, Шон Конери, денеска полни 90 години

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix god of highschool: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://animeflix.nl/m/yJBp) Episode 24

AnimeDao animedao official site: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://animedao.nl/m/XWr2) Episode Preview