Принцот Чарлс е заразен со коронавирус

By

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Во соопштението од кралската палата е потврдено дека на 71-годишниот принц му бил дијагностициран Ковид-19. Тој имал „благи симптоми“ во неделата, бил тестиран во понеделникот, а резултатите ги добил доцна вчера, пишуваат британските медиуми.

„Чарлс е во добра здравствена состојба и се самоизолирал во Шкотска. Со него е и војвотката од Корнвол, Камила и таа е негативна на тестот за коронавирус“, пишуваат медиумите.

Ќе ви се допадне

WCOStream watch anime dub: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://wcostream.cc/m/mWX0) Episode 14

AniWatch watch anime: Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://aniwatch.pro/m/gqAN/ep-2)