Принцот Филип ја откачи кралицата Елизабета за божикната служба

By

Принцот Филип нема да се појави со сопругата, кралицата Елизабета II, на традиционалната црковна служба, која се одржува на католички Божик.

Официјално лице од Бакингемската палата, кој е запознат со случајот, вели дека принцот Филип е во одлична здравствена состојба, но дека сака да биде сам во текот на целиот ден.

„Војводата е во одлична здравствена состојба. Само одлучил сам да го мине денот“, вели неименуван извор за „Ројтерс“.  Принцот Филип е во брак со кралицата Елизабета од 1947 година и има 97 години.

 

Ќе ви се допадне

Tsubasa to Hotaru Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Watch Ascendance of a Bookworm Episode 14

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Gogoanimebe weebly: https://gogoanimebe.weebly.com/

Behance: https://www.behance.net/animeflixnl/