Принцот Вилијам ги насмеа сите со своите гримаси на натпревар од Европското првенство, сега е јасно на кого е Луис

Принцот Вилијам го следеше натпреварот меѓу Англија и Швајцарија во четврт-финалето на Европското првенство. Англиската репрезентација по изведувањето пенали ја совлада Швајцарецот со 5:3 (1:1).

Фотографиите на Вилијам на трибините покажуваат дека тој е страствен навивач на англиската репрезентација. Не му беше грижа што кон него беа вперени многу камери.

Навиваше, скокаше, викаше и на крајот – правеше разни фаци.

Неговото расположение се менуваше во текот на натпреварот. Беше тажен, па загрижен и на крајот среќен поради победата на Англичаните.

Овие фотографии од принцот Вилијам веднаш потсетија на неговиот син, принцот Луис, кој е ѕвезда на речиси секој настан на британското кралско семејство.

Луис едноставно не знае да задржи мирен, сериозен израз на лицето, туку користи различни гестови за да ја изрази својата радост или незадоволство.

Scroll to Top