Ракот се прошири и на коските на актерката: „Сакам да живеам!“

Актерката Шенон Доерти, најпозната по улогата во „Беверли Хилс“, во една искрена исповед проговори за ракот, кој моментално е во 4-та фаза.

Таа призна дека ракот се проширил, а сега освен на дојката го има и на коските, а причината за нејзината исповед е да ги инспирира луѓето ширум светот, бидејќи со сите сили се бори за живот.

– Сè уште сакам да живеам. Не сум завршила со животот. Не сум завршила со љубов. Не сум завршила со создавањето. Не завршив со „се надевам дека ги менувам работите на подобро“, рече таа, а потоа додаде:

– Едноставно не – не завршив.

Нејзиното осумгодишно патување со ракот ја натера да размислува за големата слика на нејзиниот живот, како и за темата што ќе ја истражува во нејзиниот подкаст во стилот на мемоари, „Ајде да бидеме на чисто со Шанон Доерти“, премиерно прикажан на 6 декември на HeartRadio.

Таа во оваа прилика ќе зборува за врските и кариерата, но и за многуте фази од болеста, пренесува „Пипл“.

Инаку, во јуни актерката сподели дека ракот се проширил на мозокот, но туморот набрзо бил отстранет.

Scroll to Top