Роберт де Ниро се повреди на снимањето на новиот филм

By

Холивудскиот актер Роберт Де Ниро ја повреди ногата за време на снимањето на новиот филм „Убијци на цветната месечина“. Тој веднаш бил пренесен во болница, но за сега не се знае колку е сериозна повредата и кога ќе може да продолжи да снима, пишува „Дејли меил“.

Де Ниро се повредил во Оклахома, но бил однесен во болница во Њујорк“.

„Роберт требаше да патува во Њујорк за две недели, така што нема да има одложување на снимањето“, изјавил за „Дејли меил“ портпаролот на актерот.

Де Ниро моментално го снима Убијци на цветната месечина“ на Мартин Скорсезе. Тој ја има една од двете главни улоги, заедно со Леонардо ди Каприо.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime knights and magic gogoanime: The Misfit of Demon King Academy Episode 13

AnimeDao animedao demon slayer: JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animedao.nl/m/yggV) Episode 39