Се породи Пипа Мидлтон

By

Сестрата на војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, Пипа Мидлтон се породи денеска, пренесуваат британските медиуми. Таа и нејзиниот сопругот Џејмс Метјус добија ќерка Грејс Елизабет Џејн Метјус. Пипа и Џејмс веќе го имаат двегодишниот син Артур.

 

„Мајката и бебе се во одлична состојба. Бебето е совршено и сите се пресреќни за неговото доаѓање“, изјавил извор близок до кралското семејство.

Пипа и Џејмс се венчаа во 2017 година и во моментов живеат во Лондон. Пипа е година дена помлада од нејзината сестра Кејт, сопругата на принцот Вилијам.

Грејс е петтото внуче на родителите на Пипа, Мајкл и Керол Мидлтон. Таа е братучедка на трите деца на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ (7), принцезата Шарлот (5) и принцот Луис (2).

 

Ќе ви се допадне

Love Live! Sunshine!! The School Idol Movie: Over the Rainbow (Dub) (https://animefreak.ws/m/Gdv7) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Little Busters! EX wcostream Episode 8 we bare bears wcostream

Website https://animebee.to: Watch Xam'd: Lost Memories (Dub) animebee Episode 26 watch anime

Website https://animedao.nl: Watch My Little Pony: Friendship Is Magic Season 4 (Dub) animedao Episode 26 animedao anime list

Wefunder: https://wefunder.com/gogoanimelol

Dribbble: https://dribbble.com/animeflixnl/about