Се разведува раперката Карди Би

By

Популарната раперка Карди Би поднесе барање за развод од сопругот Офсет по три години брак. Причината за разводот е тоа што пејачката дознала дека сопругот ја изневерува. Карди ја почнала судската постапка и нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември, пишуваат американските медиуми.

„Секако дека не е во ред мажот да ја изневерува жената, но сакам да му дадам втора шанса. Ќе се обидам да ги подобрам односите ако е тоа можно“, изјави Карди пред две години кога јавноста дозна за првото неверство на Офсет.

Ќе ви се допадне

AnimeDao haikyuu season 3 animedao: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://animedao.nl/m/22nP) Episode 24

KissAnime kissanime softonic: The Quintessential Quintuplets 2 Episode 12