Синот на Том Хенкс доби тужба затоа што си ја тепал девојката

Синот на холивудскиот глумец, Том Хенкс, Чет, заработи тужба за напад на својата девојка Кијана Паркер. Таа вели дека тој станал насилен откако родителите прекинале да му даваат пари.

dobivaj vesti na viber

Чет почнал да пие многу алкохол на почетокот на минатата година, во периодот кога пандемијата на коронавирусот почнла да се шири во земјата, вели Кијана. Кога за тоа дознале Том и неговата сопруга Рита, тие престанале да му даваат пари.

„Сѐ беше во ред со нашата врска додека тој не почна да пие. На почетокот беше добар со мене. Имаше само работа со своите мама и тато, кои му даваа пари. Кога дознаа дека почна да пие, тие прекинаа да го финансираат“, изјавила Кијана.

Таа вели дека на Чет му снемало пари, а неговиот цимер си заминал, па тој немал каде да оди. Кијана му помогнала да најде ново место.

„Имаше лоши денови, особено кога ќе добиеше порака од родителите. Се бореше против многу демони и имаше многу проблеми“, рече Дијана.

 По тужбата, Чет возвратил со контратужба обвинувајќи ја Дијана дека му ги украла парите.

 

Scroll to Top