Тајните на среќниот брак: Пет совети на познатите парови

By

Која е тајната на среќниот брак, ни откриваат светски познатите парови.

Блејк Лајвли и Рајан Рејнолдс

Односот помеѓу Блејк и Рајан е „речиси пријателски“: тие си веруваат еден на друг, постојано се смеат и се забавуваат на свој начин. „Можеме да разговараме покрај каминот со чај цела вечер. А тоа е вистинска семејна среќа за мене“, рече Лајвли во едно интервју.

Совет на парот: „Големата љубов почнува со силното пријателство.“

Мишел и Барак Обама

Тие се во брак речиси 25 години. Во текот на годините сопружниците доживеале неколку пати криза, понекогаш бракот бил пред целосен колапс. Но, мудрата и упорна Мишел ја спасувала врската секој пат (според признанието на поранешната прва дама, психолог многу ѝ помогнал).

Совет на парот: „Никогаш не одете во кревет доколку сте скарани.“

Вил Смит и Џејда Пинкет Смит

Вил се шегува дека е и сам изненаден што е во брак со Џејда дури 20 години. Актерот е сигурен дека „навистина добриот секс“ им помогнал да го спасат семејството, а „скромно“ изјавува дека тој е „многу добар во кревет“. Другата поента е во способноста за комуникација.

Совет на парот: „Многу разговараме. Некој ќе рече дека ова е дури и премногу. Но, комуникацијата е сè.“

Колин и Ливија Ферт

Британскиот актер кој освоил Оскар и неговата сопруга заедно се повеќе од 20 години. Ова е идеален брак: Колин дури морал да го прости изневерувањето на Ливија со еден фотограф, но тие и понатаму се заедно, без разлика на сè.

Совет на брачниот пар: „Без разлика колку сте зафатени, секогаш најдете време еден за друг.“

Сара Џесика Паркер и Метју Бродерик

Сара и Метју се во брак повеќе од 20 години и имаат три деца. „Понекогаш ме нервира, но тоа ја прави нашата врска интересна. Сигурна сум дека и јас понекогаш го нервирам“, рече Сара низ смеа во една пригода. Но, не постои друг начин да извлечете од неа  некои други детали.

Совет на брачниот пар: „Никогаш не дозволувајте странци да ви се мешаат во вашата врска.“

Дејвид и Викторија Бекам

Во 2019 прославија 20 години од венчавката. „Кога сте во брак, работите се комплицираат. Бракот е навистина тешка работа“, рече Дејвид во едно интервју. Но, Бекамови дури и се носат со прекувремената работа. Викторија тоа го потврдува: „Дејвид е мојата поддршка: ги делиме домашните обврски подеднакво. Кога патувам, тој ги носи децата во училиште и им ја спрема храната.“

Совет на парот: „Децата се семеен приоритет. Сè што правиме се врти околу децата.“

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 22

4Anime Kiss x Sis (TV) Episode 8

4Anime Bleach

My Hero Academia (Dub)

4Anime Tokyo Revengers Episode 20