Том Џонс од концертот во Дубровник заработи 270.000 евра

By

Легендарниот музичар Том Џонс (79) во понеделникот вечерта настапи во Дубровник. Организатор на концертот беа Дубровничките летни игри и го платил  270.000 евра, пренесува Дневник.хр. Том почнал да пее околу 21,30 часот, а на концертот имало само илјада луѓе, велат организаторите.

Директорката на Летните олимписки игри во Дубровник, Ивана Медо Богдановиќ, откри дека музичарот покрај веќе споменатиот „Дом Перињон“ од 2002 година, побарал да ги испроба локалните вина и крафт пива. Од другите барања најважна му била приватноста. Затоа немало камери на концертот, а музичарот не дал никакви изјави за медиумите.

Ќе ви се допадне

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://crunchyrollfree.com/m/PLd0) Episode 39 at Crunchyroll free crunchyroll premium account reddit

The King's Avatar 2 (https://kissanimeonline.com/m/qln9) Episode 12 at KissAnime kissanime seven deadly sins