Том Хенкс со сопругата станаа грчки државјани

Холивудскиот глумец Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон, станаа грчки државјани. Двојката се сретна со грчкиот премиер Киријакос Мицотакис, кој на својот профил на „Инстаграм“ се пофали со заедничка фотографија.

dobivaj vesti na viber

Том и Рита во своите раце ги покажаа своите нови грчки пасоши. Средбата се случи на островот Парос. Рита има грчки корени и заедно со сопругот веќе подолго време имаат куќа на грчкиот остров Антипарос.

Scroll to Top