Уапсен Диего Марадона

By

Легендарниот фудбалер Диего Марадона бил запрен на аеродром во Аргентина и уапсен откако неговата бивша девојка Роцио Олива го пријавила дека не ѝ платил 9 милиони долари, отпремнина што била судски договорена, пишува британскиот весник „Сан“.

dobivaj vesti na viber

Марадона и Олива биле во врска шест години, а раскинале лани во декември.

 

Ќе ви се допадне