(Видео) Џејн Фонда по трет пат уапсена на протест

By

Американската глумица Џејн Фонда по трет пат овој месец е уапсена за време на протестите против климатските промени пред Конкгресот во Вашингтон. Актерката претходно изјавила дека има намера да присуствува на овие протести постојано се додека не ја примора владата да биде делотворна во борбата против климатските промени.

Фонда најави дека во иднина ќе прави се поголем притисок и очекува полицијата да ја апсат секој петок. Инспирација за овие протести добила од шведската тинејџерка Грета Тунберг. Нејзините обожаватели сметаат дека Фонда залудно се бори и дека нема моќ да промени било што по овие прашања.

„Нема ништо залудно во обидите да се донесат значајни промени во светот и општеството“, изјавила Фонда.

Глумицата веќе е приклучена во неколку глобални здруженија кои се борат против климатските промени.

Ќе ви се допадне

Watch Armor Shop for Ladies and Gentlemen II Episode 3 (https://animeheaven.pro/m/7J3P/ep-3) at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball super

Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 117 (https://kissanimeonline.com/m/All/ep-117) at website https://kissanimeonline.com. See more fire force kissanime