(Видео) Џеси Џеј се враќа на музичката сцена

By

Британската пејачка Џеси Џеј по три години се враќа на музичката сцена. Таа неодамна ја претстави песната „Real Deal“, а денеска и спотот за песната „Think About That“ со која го најавува излегувањето на нејзиниот следен албум „R.O.S.E.“.

„R.O.S.E.“ што е кратенка од „Realizations, Obsessions, Sex and Empowerment“ ќе биде четвртиот студиски албум на Британката. Таа изјави дека решила албумот да го именува спорен нејзината мајка Роуз.

„Розата е најубава кога почнува да цвета, а јас се издигнав над болката. И розите се подарок што се дава на луѓето. Ова е мојот подарок за вас“, рече 29-годишната пејачка.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Aquarion anime episode 26 online free at https://animetv.cc anime tv anime tv

Website https://animepahe.cc: Watch I'll Make a Habit of It animepahe Episode 20 dubbed anime

Website https://animebee.to: Watch Hetalia Axis Powers: Paint it, White! animebee Episode Full dubbed anime

AnimeFreak: Isshuukan Friends. Specials anime episode 12 online free at https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Lotus: https://lotus.vn/w/photoblog/animefreak-330295610638860288.htm

Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38