(Видео) „Ми паѓаат цели прамени коса“ – глумицата Алиша Милано четири месеци се бори со короната

Холивудскта глумица Алиша Милано веќе четири месеци се бори со коронавирусот. Таа тврди дека ѝ е подобро, но дека сè уште ги чувствува последиците од вирусот.

Пред околу еден месец, таа на социјалните мрежи објави дека е заразена со Ковид 19. Сега објави видео во кое објасни дека косата почнала да и паѓа по само едно чешлање.

„Да ви покажам што Ковид 19 и прави на вашата коса. Ве молам сватете го вирусот сериозно и носете маска“, напишала Милано на видеото.

 

View this post on Instagram

 

Thought I’d show you what #Covid19 does to your hair. Please take this seriously. #WearADamnMask #LongHauler

A post shared by Alyssa Milano (@milano_alyssa) on

Таа објасни дека се чувствува подобро, но сè уште зема аспирин, витамин Д, Ц, и Б комплекс.

„Сè уште повремено срцето ми чуга и заборавам што сум кажала. Тоа е најлошиот дел. Направив магнетна резонанца на срцето и резултатите се нормални. Сепак понекогаш знам да се уплашам. Не се плашам толку за себе, колку што се плашам дека можам да го разболам моето семејство. Не сакам тие да ја имаат оваа работа. Овој вирус е ѕвер. Внимавајте на себе“, напиша глумицата, која изјавила дека пред неколку месеци се плашела дека може да го загуби животот.

Scroll to Top