(Видео) Никој не ја одбива за интервју, секси новинарка на која паѓаат Нејмар и Гвардиола

By

Лајла Ана Ли е атрактивна англиска водителка и новинарка која ја обожаваат камерите, но и луѓето позди нив. Таа е родена во Англија, но во крвта има и бразилски корени од каде го има собрано сексипилот, а тука се и ирските и шкотските корени.

Поради своите комуникациски вештини, таа брзо се провлекла во водителските води, а денес е една од најпознатите спортски новинарки во Велика Британија. Лајла следи фудбал, боречки спортови, Формула 1, а е една од ретките новинарки кои од познатата бразилска фудбалска ѕвезда Нејмар, може лесно да направи интервју.

Таа ги има интервјуирано и Меси, Пеле, Марсело, Пеп Гвардиола. Таа работи за популарните медиумски спортски куќи како што се „Скај Спортс“, „Гол“, „ЕСПН“ и други.

 

View this post on Instagram

 

Can’t let @frimpon have all the fun….When in Brazil!

A post shared by Layla Anna-Lee (@laylaannalee) on

 

View this post on Instagram

 

Away…

A post shared by Layla Anna-Lee (@laylaannalee) on

Ќе ви се допадне