(Видео) Путин на мотор со Ноќните волци

By

Претседателот на Русија, Владимир Путин, учествуваше на  меѓународното бајк шоу „Сенки на Вавилон“ во Севастопол.

Рускиот претседател се провозал на мотор „Урал“ и им ја честитал десетгодишнината од првото одржување на мото-ревијата на Крим на „Нокните волци“.

Владимир Путин пристигнал на главниот плоштад во Севастопол во придружба на лидерот на „Ноќните волци“, Александар  Залдостанов.

Моторџиите му го подариле на Путин филмот „Руски реактор“, кој го снимиле во текот на некоја претходна моторциклистичка ревија на Крим.

Ревијата за моторџии „Сенките на Вавилон“ се одржува по 11-ти пат. Оваа година според зборовите на организаторите имало рекорден број моторџии од цела Европа.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime: Watch Attack on Titan Episode 16

GoGoAnime nisekoi gogoanime: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://gogoanime.be/m/p002) Episode 11