(Видео) Синот на Клинт Иствуд сними нов филм

By

31-годишниот актер Скот Иствуд, син на легендата Клинт Иствуд, сними нов филм. Скот во филмот „Овердрајв“ ја игра главната улога, а дејството се врти за крадците на автомобили Ендру (Иствуд) и Герет (Фреди Торп).

dobivaj vesti na viber

Филмот е дело на сценаристите на култниот филм „2 фаст 2 фјуриос“.

Ќе ви се допадне