(Видео) Жирито во германското шоу „Воис“ не ја препозна Рита Ора

By

Пејачката Рита Ора минатата недела настапи во германската верзија на музичкото шоу „Воис“. Таа одглуми натпреварувачка и ја испеа својата песна Your Song, а жирито не ја препозна популарната пејачка.

dobivaj vesti na viber

„Ова звучи скоро како оригиналот“, беа коментарите на жирито.

Рита им се претставила како натпреварувачка од Лондон која би сакала да се обиде во светот на музиката, а кога конечно им открила дека таа навистина е популарната пејачка, не ѝ поверувале.

Ќе ви се допадне

game go88 go88 play đăng nhập go88 không rút được tiền

https://sunwin.fan/