Во сон почина тапанарот и основач на бендот „Слипкнот“

By

Поранешниот тапанар на алтернативниот метал бенд „Слипкнот“ Џои Џордисон почина на 46-годишна возраст.

Во изјавата на неговото семејство се вели дека тој починал во сон. Причината за смртта сè уште не е позната, пишува Би-би-си.

Џордисон беше еден од оригиналните членови на „Слипкнот“, а бендот го формираше во 1995 година со Шон Крехан и Пол Греј. Со „Слипнкнот“, Џордисон настапи на четирите студиски албуми и го продуцираше албумот во живо „9.0: Live“.

Џордисон остана во групата до 2013 година.

Во подоцнежните години, тој открил дека заминал откако му бил дијагностициран попречен миелитис, форма на мултиплекс склероза.

Откако се дозна за смртта на Џордисон, Кори Тејлор, главниот вокал на „Слипкнот“, објави црни фотографии на своите профили на социјалните мрежи.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

KissAnime: BAR Kiraware Yasai anime episode 7 online free at https://kissanime.mx assassination classroom kissanime

Website https://animeheaven.pro: Watch Koisuru Boukun animeheaven Episode 2 arifureta anime heaven

Macross Δ: Delta Shougekijou Episode 9

Google: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1DIUd3uwqJsW4WzTZ2yATwOqDGu3aToNH&usp=sharing

Addwish: https://addwish.com/animefreakws