Американците денеска очекуваат целосно затемнување на Сонцето

By
Речиси 12 милиони Американци живеат на подрачјето на кое ќе биде видлив овој астрономски феномен.

Милиони луѓе во САД денеска ќе го следат целосното помрачување на Сонцето, нешто што досега не е видено во 241-годишната историја на земјата, пренесува британскиот јавен сервис Би-би-си.

 

Целосното помрачување на Сонцето може да го забележат жителите на САД, од Орегон на западот на земјата до Јужна Каролина на источниот брег.

Речиси 12 милиони Американци живеат на подрачјето на кое ќе биде видлив тој астрономски феномен, кој, според тврдењата на многумина, ќе биде најмногу фотографиран и најдобро документиран во човечката историја.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2 Episode 9

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

animefreaks official website Death Note

Bleach (Dub) Episode 360