Армијата на Ким ја замрзнува крвта: Се јавиле 3,5 доброволци подготвени да војуваат со САД

By

Северна Кореја денеска соопшти дека речиси 3,5 милиони работници, членови на партијата и резервисти, доброволно се јавиле да и се приклучат на војската во борбата против САД и отпорот против новите санкции на Обединетите нации.

Официјалниот севернокорејски весник „Родонг Синмун“ наведе дека доброволците се јавиле, откако државните медиуми во понеделникот објавија соопштение со кое се осудуваат новите санкции на ОН, како одговор на ракетната проба на Пјонгјанг.

Severna Koreja

Ќе ви се допадне

watch anime free. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 5

free anime online Hunter x Hunter (2011)

anime flix The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants

ANIMEFLIX Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

watch anime free Dragon Ball Super