Британска двојка прослави 81 година брак: ни велеа дека нема да трае долго

By

Рој и Џојс Бојд од Британија прославија 81 година брак, иако своевремено многумина им кажувале дека бракот нема да им трае долго. Тие сега имаат 102, односно 100 години и живеат во дом за стари лица во Милтон Кејнс. Се верува дека се најдолговечната брачна двојка во земјата.

dobivaj vesti na viber

„Кога се венчале, многумина им кажувале дека бракот нема да им трае долго. Колку многу не биле во право“, рекла нивната ќерка Ајлин Бојд за британските медиуми.

Рој и Џојс се венчале на 4 јануари 1941 година. Лани тие примија специјална честитка од кралицата за 80-годишниот јубилеј. Велат дека се вљубиле на прв поглед и дека целосно си одговараат во врската.

„Во нашата врска нема шеф. И двајцата и даваме и земаме. Не очекувавме да доживееме 81 година во брак и многу сме среќни поради тоа“, рекла Џојс.

Двојката има две деца, три внуци, шест правнуци и еден праправнук.

Ќе ви се допадне

watch subbed anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime One Piece (Dub)

GoGoAnime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

GoGoAnime Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 7

Bleach (Dub)

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 5

tải go88