Чудо кое верник го снимил за време на осветување на река

By

При осветување на реката Јордан, Патиријархот Теофил Ерусалимски, штом ги фрлил сребрените крстови во реката, таа го сменича правецот на течење, исто како на денот кга бил крстен Исус Христос.

Сите присутни биле воодушевени, кога при осветување на реката и оваа година, таа го променила својот правец на течење, а еден од присутните го снимил тоа со својот телефон.

Имено штом го фрлаат крстот во мирните води на реката, после молитвата, таа го менува течението. Ова се смета како еден од најголемите подароци кои Бог им ги оставил на православните верници и се случува секогаш на празникот Преображение Христово.

Ќе ви се допадне

Old Master Q and Little Ocean Tiger (https://4anime.biz/m/db46) Episode Full

Gosho Aoyama's Collection of Short Stories Episode 7

Website https://wcostream.cc: Watch Inazuma Eleven Go: Galaxy wcostream Episode 43 wcostream we bare bears

GoGoAnime: Cyborg 009: The Cyborg Soldier - Kami no Ubugoe anime episode Full online free at https://gogoanime.be sites like gogoanime

Classiccarsales: http://classiccarsales.ie/author/animefreakws/

Glose: https://glose.com/u/gogoanimelol