Дневен хороскоп за 15 февруари

By

Овен

Довербата кон вашите надредени ќе ја добиете, доколку покажете повеќе тактика и одговорност. На љубовен план вашата дилема меѓу два потенцијални партнери најверојатно ќе заврши со избор на постар и поискусен. На здравствено поле, морате да поведете сметка за вашето срце.

Бик

Доколку сè занимавате со приватен бизнис, можно е да во пресрет да ви излезе некоја личност со која сте во крвно сродство. Благодарение на неа можно е да остварите поголем профит. На љубовно поле, вашата врска е неидентификувана и ве збунува. Ни самите не стè сигурни што сакате. На здравствено поле, поведете сметка на исхраната.

Близнаци

Деловното патување кое стè го планирале нема да се одвива онака како што стè очекувале. Подгответе сè за мали компликации. На љубовен план, вашите односи со партнерот се прилично нестабилни и напнати. Можно е ѝ двајцата да криете нешто. На здравствено поле, пожелно е да ги избегнувате цигарите.

Рак

Ако претерате со трошоците, последиците кои ќе се случат ќе станат и потешки од очекуваното. Поведете сметка на тоа како ги трошите вашите пари. На љубовен план, размислете кој е најдобриот начин да му кажете на вашиот партнер дека сакате да ја прекинете врската. На здравствен план морате да го промените режимот на исхрана.

Лав

Наградата која ја очекувата за големиот труд кој стè го вложиле на деловното поле, ќе дојде со задоцнување. Немојте да се разочарувате. Се повеќе чувствувате дека разликите меѓу вас и вашиот партнер се преголеми. На здравствено поле, можно е да добиете зголемување на температурата.

Девица

Вашата работа е напорна и сè повеќе и повеќе исцрпувачка. Чувствувате дека ви е потребен одмор, но дека не е вистинско време за да го земете. На љубовен план, чувствувате дека личноста со која стè во врска, очекува од вас и многу повеќе од тоа што стè ѝ го ветиле. На здравствено поле, вашата здравствена состојба е во одлична состојба.

Вага

Пред вас е добар ден во кој ве очекуваат налет на позитивна енергија која ќе ја искористите конструктивно. На љубовно поле ако стè заинтересирани за личноста родена во некој воздушен знак, можете да очекувате ѝ врска. На здравствено поле, вашата здравствена состојба е во одлична состојба.

Скорпија

Може да очекувате дека условите за работа неочекувано ќе се поправат во текот на денот. Таквото олеснување по некое време ќе ви стане неопходно. На љубовно поле имате шанса да започнете тајна врска со личност која ве привлекува веќе некое време. На здравствен план, пожелно е да создадете некои здрави навики.

Стрелец

Вашата комуникација со соработниците се поправа по подолг перид на стагнација. На љубовен план сакате искрено да сè заљубите повторно и за таа цел ќе создавате многу нови познанства. На здравствен план, немате никаков проблем со вашата здравствена состојба.

Јарец

Деловната атмосфера ќе се одржи стабилна и позитивна. Растеретени стè ѝ добро расположени. На љубовно поле чувствувате дека вашата љубов е вистинска ѝ сакате на вашата сакана личност да го дадете вашиот максимум и целосно да ѝ се посветите. На здравствено поле, имате чувствителен желудник.

Водолија

Доколку започнете некоја нова работа, очекувате успех во неа. Можно е да ја добиете поддршката од соработник од машкиот пол. На љубовно поле вашите емоции кон моменталниот партнер се далеку од оние кои стè ги имале на почетокот на вашата врска. На здравствено поле имате многу енергија ѝ полни стè со себе.

Риби

Цврсто верувате дека завземате исправен став и подготвени сте да го наметнете над вашите соработници. На љубовен план, може да очекувате ден исполнет со задоволство ѝ да им се препуштите на емоциите со вашиот патрнер. На здравствен план, пожелно е да посетите лекар ѝ да направите контрола на вашето здравје.

 

 

Ќе ви се допадне