Дојавата за бомба е лажна, кажаа од МВР

By

Од МВР информираа дека пријавата за бомба во Македонскиот народен театар била лажна.

„МВР ги направи потребните проверки и утврдено е дека пријавата за напад е лажна. Се преземаат мерки за утврдување на пријавата и преземање на соодветни мерки и санкции против личноста која лажно пријавила. Им благодариме на граѓаните за трпението, и на медиумите за професионалниот однос кон ситуацијата“, стои во нивното соопштение.

За потсетување, попладнево полицијата ги блокираше сите приоди кон зградата на Македонскиот народен театар, откако доби пријава за поставен експлозив во театарот. А покрај него беа евакуирани и Македонската опера и балет, како и околните згради.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Death Note

anime stream Horimiya

anime to watch Dragon Ball (Dub)

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 15

AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 Episode 8