(Фото) Ѓоковиќ го продаде станот во Мајами

By

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ го продаде својот стан во Мајами. Тој успеал да заработи од продажбата откако го продал за 6 милиони долари, пишуваат американските медиуми. Претходно Ѓоковиќ станот го купи во 2019 година за сума од 5,8 милиони долари.

Станот се наоѓа покрај крајбрежјето на Мајаби бич, во зграда која ја дизајнирал познатиот италијански архитект Ренко Пијано. Станот има три соби, три купатила и има 207 квадрати. Има и тераса од 160 квадрати, со поглед на океанот. Засега купецот е непознат.

Ќе ви се допадне

4Anime: IS: Infinite Stratos Encore - Koi ni Kogareru Rokujuusou anime episode Full online free at https://4anime.biz 4anime sign up

Watch anime online for free at AnimeTV web anime tv

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

GoGoAnime: Saber Rider and the Star Sheriffs (Dub) anime episode 52 online free at https://gogoanime.be gogoanime bleach

Wpc hotlog: http://wpc.hotlog.ru/profile.php?user_id=414159

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/animefreakws