(Фото) Најзгодните спортисти на Зимските олимписки игри

By

Зимските олимписки игри во Јужна Кореја привлекоа големо внимание од страна на светските медиуми. Освен тоа што секој од нив се труди да достигне што подобри резултати, се чини дека се натпреваруваат кој подобро ќе изгледа.

dobivaj vesti na viber

Кога станува збор за мажите, изгледа дека повеќе од нив се во одлична форма, а според нивните фотографии на социјалните мрежи, можеме да заклучиме дека сакаат да ги покажуваат своите атрибути.

  1. Нејтан Чен, лизгање

Освен тоа што е врвен спортист, тој е исклучително згоден и пријателски настроен.

 

New day new pup😭

A post shared by Nathan Chen (@nathanwchen) on

  1. Стив Лангтон, боб

Многумина би рекле дека изгледа како вистински човек од челик.

  1. Карло Велдес, боб

И ова момче е повеќе од згодно.

Ако се суди според фотографиите на социјалните мрежи, тој исто така и напорно тренира за секогаш да биде во форма.

Неговиот колега Лоу Мореира исто така е еден од момците што своето извајано тело сака да го покажува одвреме-навреме.

I was sitting on the couch tonight with no training scheduled for today and a lot on my mind. What did I resort to, the weight room. The best therapy known to mankind, IMO. I left the house with no plan, just showed up to @destinationdallastexas and started my dynamic warmup…mind you it’s a bodybuilders, powerlifting gym, so that gets people looking 😳but it’s my home gym and I feel completely comfortable there running around like a damn 🐘🐰. After that I just decided to get a sick pump 🗣like an absolute savage @1manthrillride baybee Time to get some food, get some rest and tackle tomorrow. #redwhiteandlou #staythecourse . . . #setgoals #smashthem #eatfaces #nutrexba #betterbodies #speed #power #doyouevenpush #getsome #combat #veteran #vet #military #militarymuscle #army #paratrooper #eightydueceontheloose #airborne #standuphookup #bobsleigh #teamusa #olympicsport #instagood #instagramers #instapic #ruleyourself

A post shared by Lou Moreira (@loumoreira) on

Се чини дека дамите на Олимпијадата имаат можност да уживаат во добриот поглед.

  1. Џои Мантија, брзо лизгање

Old man’s still got it

A post shared by Joey Mantia (@joeymantia) on

Ова момче напорно тренира, а неговите фотографии на „Инстаграм“ покажуваат колку напорно се подготвува за Олимпијадата.

  1. Гас Кенворти, скијање во слободен стил

Late night Grind(r) session. #BodyIssue

A post shared by gus kenworthy (@guskenworthy) on

На прв поглед се чини дека изгледа како да излегол од некој филм.

Се чини дека ова момче е и повеќе од слободно, а неговите фотографии просто ќе ве воодушеват.

Припадничките на поубавиот пол ги израдуваа разголените фотографии на снегот.

  1. Џон Дали, скелетон

Обожава да тренира, а на фотографиите често може да се види во акција. Исто така, ужива и во друштво на животните.

                  7. Чес Гулдемонд, сноубординг

Кога не минува време на снегот да тренира, може да го видите како ужива во сонцето покрај базенот.

Excellent case of the mondays! 🌴🌴 @rockstarenergy 🌴🌴

A post shared by Chas Guldemond (@chasguldemond) on

Ќе ви се допадне

go88 lừa đảo go88 play quy luật bầu cua go88

https://tai.sunwin.gg/