(ФОТО) Нема да поверувате како е подметнат пожарот во Хрватска кој беснееше со денови

By

На Фејсбук страницата на „Доброволното друштво на пожарникари на општина Градац“, е објавена фотографија која наводно покажува дека пожарот е подметнат.

dobivaj vesti na viber

„Утрово во Градица имаше останато едно место, до кое огнот не стигнал, пронајдена е цигара, околу која се обмотани шкорчиња“, се наведува во објавата.

Министерот за внатрешни работи  Давор Божиновскли, вчера изјави дека причината за пожар е запален оган на отворено, но за причинителот на пожарот сеуште се трага.

Ќе ви се допадне