(ФОТО) Ни Трамп ни Путин не привлекоа толку внимание како него

By
Сите присутни ги освои со својата упадливост, додека со неговите сини локни, непрекинато зборуваше.Додека сите светски лидери на најмоќните земји на светот разговараа на самитот G20 во Хамбург, во Германија, вниманието на јавноста беше насочено на едно русокосо момче кое се чини беше главната ѕвезда на оваа манифестација.

dobivaj vesti na viber

Во прашање е Хардијен, синот на канадскиот премиер Џастин Трудоа, кој го сликнаа со мајка му Софи, за време на возењето со брод на првиот ден на самитот.

 

Foto: Tanjug/AP

Сите присутни ги освои со својата упадливост, додека со неговите сини локни, непрекинато зборуваше.

Тоа што ја потполни целокупната слика, е и акредитацијата, која ова момче ја носеше околу вратот.

 

Foto: Tanjug/AP

Хадријен веќе еднаш привлече големо внимание во јавноста кога неговиот татко ги објави нивните заеднички слики, во кои двајцата си играат на неговото работно место.

 

 

Ќе ви се допадне