(Фото) Роберта стана ветеринар, а Чико свештеник: Девојчето од култната „Ламбада“ и денес е убава како пред 32 години

By

Групата „Каома“ ја објави песната „Ламбада“  во 1989 година, која веднаш стана планетарен хит, а двете деца што се појавуваат во видеото се врежани во сеќавањата на сите од таа генерација.

Не е тајна дека сите сакаа да танцуваат на „Ламбада“, егзотичниот ритам, за кој се учеа чекорите, а песната се пеешe како да се знаат зборовите. Меѓу танчерите беа и  убавата русокоса девојка Роберта де Брито и момчето Чико Оливеира.

Поминаа 32 години од премиерата на тоа видео и тие деца сега се возрасни. Иако двајцата работеа заедно потоа и снимија неколку песни, соработката беше прекината кон крајот на 90-тите.

Во меѓувреме, Чико стана свештеник, додека Роберта (42) е ветеринар која ја и денeс е во Бразил.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE

Kiki to Lala no Hakuchouza no Ohime-sama (https://animedao.nl/m/wDyM) Episode Full

KissAnime: EDENS ZERO (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanime my hero academia

Watch anime online for free at AnimeFLV watch anime dub

AnimeHeaven: Dragon Quest: Your Story (Dub) anime episode Full online free at https://animeheaven.pro anime