(ФОТО) Се прошета во минич среде Саудиска Арабија – Eве што се случи потоа

By

Една девојка ја привела полицијата откако во минич прошетала во Саудиска Арабија. На Интернет беше објавена снимка на која се гледа како таа шета со летна блуза по прерамки и мини здолниште среде Саудиска Арабија, каде тоа е строго забрането.

Многу критичари ја споделија снимката замерувајќи и на голите нозе и стомак. Инаку, познато е дека Саудиска Арабија бара од жените конзерватино облекување.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime steins gate gogoanime: Dragon Ball Super (Dub) (https://gogoanime.be/m/0zQG) Episode 131

AnimeHeaven animeheaven dragon ball: Death Note (Dub) Episode 37