(Фото) „Шарли ебдо“ го претстави Путин како мајмун со микропeниc

By

Најновото издание на „Шарли ебдо“ (анг. Charlie Hebdo), сатиричното француско списание, го претстави Путин како мајмун на насловната страница.

dobivaj vesti na viber

Карикатуристите го прикажаа рускиот претседател со огромно тело и премал пенис под кој стои уред за активирање нуклеарно оружје. А под карикатурата напишаа: „На патот кон 21 век“.

Насловната ја објавија уште вчера на „Твитер“ по што почна веднаш да се споделува и коментира. Многубројни твитерџии се согласуваат дека списанието погодило кој е најголемиот проблем на Путин.

„Мислев дека користат цртани, а не вистински фотографии“, „Тоа движење навистина се исплатеше“, „Имаме сличен мајмун во Белград“, „Русија, ова е твојот лидер“, се дел од коментарите на корисниците на оваа социјална мрежа.

Ќе ви се допадне