(ФОТО) Тие двајца изгледаат како сите парови со бебе, но кога ќе го тргнат прекривачот, ќе сфатите зошто се поинакви

By

Фернандо Мачадо и Дајан Родригез не се обични родители. Нивната приказна станала главна тема во светските медиуми за многу кратко време, а особено во родниот Еквадор.

dobivaj vesti na viber

Тие двајца добиле дете заедно, но тоа што ги прави единствени е фактот: Фернандо е биолошката мајка, а биолошкиот татко е Дајан. Фернандо и Дајан се трансродни лица.

Со раѓањето на првото дете тие двајца станале важен пример за сите трансродни лица.

Фернандо себеси денес се гледа како жена и Дајан себеси како маж. Никогаш немале потреба да подлегнат на било каква операција.

Денес се среќни повеќе од било кога и сонуваат да имаат повеќе деца.

Ќе ви се допадне